Криворізька теплоцентраль

тепло у кожному домі
Абоненти з автономним опаленням
05-01-2022

Не вщухає хвиля непорозумінь нових платіжок від АТ «Криворізька теплоцентраль».

«Абоненти з автономкою платять за місця загального користування та забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем».

Звертаємо увагу споживачів, що загальний обсяг теплової енергії, спожитої на опалення будівлі, поділяється на теплову енергію, використану безпосередньо на опалення житлових та нежитлових приміщень, приєднаних до централізованого опалення, та на теплову енергію, яка втрачається на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень й на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення.  

Тому справедливо, що власник кожного приміщення здійснює витрати на утримання спільного майна багатоквартирного будинку, адже  власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку, у т.ч. місць загального користування, допоміжних приміщень та  внутрішньобудинкової системи опалення.  

Згідно вищевикладеного Наказом Мінрегіону № 315 від 28.12.2018р. була введена в дію Методика розподілу між споживачами обсягів, спожитих у будівлі комунальних послуг, яка наводить порядок визначення кількості теплової енергії, яка втрачається на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень й на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення.

Так, обсяг теплової енергії, витрачений на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, визначається у залежності від поверховості будівлі та становить 10-20%  від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі.

У свою чергу обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення, приймається як частка від загального обсягу теплової енергії, спожитої на опалення будівлі у залежності від того, звідки здійснюється подача теплоносія в опалювані приміщення, і становить 4-15%.

 «Абонентам нарахували різну абонплату».

Згідно положенням ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:

плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.

За визначенням п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг, що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та  поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання).

Таким чином, плата за абонентське обслуговування для мешканців житлових будинків, у яких АТ «Криворізька теплоцентраль» обслуговує вузли комерційного обліку теплової енергії, відрізняється від  плати за абонентське обслуговування для мешканців житлових будинків, у яких АТ «Криворізька теплоцентраль» не обслуговує вузли комерційного обліку теплової енергії.

КОНТАКТИ

Телефони для консультацій: (056)-499-01-77,(067)-566-96-86
Телефон приймальні: (056)-499-01-73,
Факс: (056)-499-01-75
e-mail: kanc@tec.dp.ua pressa@tec.dp.ua

НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ:

ЮРИДИЧНИЙ ВІДДІЛ:

(056)-499-01-76 (367) (056)-499-01-76 (364)

ДОГОВІРНА ГРУПА:

(056)-499-01-76 (359)