Акціонерне товариство
"КРИВОРІЗЬКА ТЕПЛОЦЕНТРАЛЬ"
Особистий кабінет 

Історія створення підприємства

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
  ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “КРИВОРІЗЬКА ТЕПЛОЦЕНТРАЛЬ“

 

Криворізька електростанція ім. Ілліча була збудована по плану ДЕЕЛРО (по рос. ГОЕЛРО) з метою забезпечення електроенергією шахт і підприємств Криворізького гірничорудного басейну. Президія ВСНГ СРСР листом від 14.07.27р. за № 4001219 дала дозвіл на будівництво електростанції.

Урочисте офіційне відкриття та перший пробний пуск електростанції було здійснено 8 листопада 1929 року.

                  

Функціонування  Криворізької електростанції невід’ємно пов’язане з історією розвитку центру залізорудного басейну м. Кривий Ріг.

                                  

В умовах Великої Вітчизняної війни, до серпня 1941 року, електростанція працювала на повну потужність. В роки окупації, не дивлячись на те, що більша частина обладнання була евакуйована, німці відновили роботу станції. Відступаючи у 1944 році окупанти підірвали основні приміщення і обладнання. Пуск електростанції після відбудови стався 19 квітня 1946 року.

З 1961 по 1963 роки станція була переведена в теплофікаційний режим.

1 січня 1971 року було проведене об’єднання Криворізької електростанції ім. Ілліча з підприємством “Криворіжтепломережа” в одне підприємство «Криворізька теплоелектро-централь ім. Ілліча”.

Додаткове введення потужностей відбувалось:

1978 рік – котельня № 3 ( Саксаганський район ), 200 Гкал/год;

1979 рік - котельня № 4 ( Жовтневий район ), 105 Гкал/год;

1990 рік - розширення котельні № 2 ( Саксаганський район ) на 300 Гкал/год;

1994 рік - котельня № 5 ( Саксаганський район ), 200 Гкал/год.

При цьому теплова потужність джерел теплопостачання зросла до проектної - 1406 Гкал/год. Збільшена довжина теплових мереж з 125,7 км до 186 км.

У 1989 році у зв’язку з відсутністю дефіциту електричних потужностей в регіоні Міненерго УРСР прийняло рішення про демонтаж турбін загальної потужністю 36 МВт на Криворізькій теплоелектроцентралі. Підприємство було перейменовано та одержало нову назву - “Криворізька теплоцентраль ”.

                                                                                  

                    

Станом на  01.10.14р.  на балансі ПАТ «Криворізька теплоцентраль» знаходяться: районні котельні №№ 1÷6 загальною тепловою потужністю 1406 Гкал/год; магістральні і квартальні теплові мережі загальною протяжністю у двохтрубному вимірі 382,208 км.

Основний вид діяльності ПАТ "Криворізька теплоцентраль" – виробництво, транспортування та постачання теплової енергії населенню, бюджетним організаціям та іншим споживачам Жовтневого, Саксаганського, частково Довгинцівського та Інгулецького районів м. Кривого Рогу.

На балансі ПАТ "Криворізька теплоцентраль" знаходяться:

-         6 районних котелень загальною встановленою потужністю 1406 Гкал/годину, основним паливом для яких є природний газ. Для трьох з шести котелень проектом передбачено в якості резервного палива - мазут, але при повній відсутності природного газу його використання неможливе;

-         382,208 км магістральних і квартальних теплових мереж опалення і гарячого водопостачання діаметром від 57 мм до 1020 мм.

Котельні ДП "Криворізька теплоцентраль" обладнані 31 паровим і водогрійним котлами різних типів (10 типів). Термін вводу в експлуатацію котелень і теплових мережах – з 1946 по 1994 роки.

Теплоджерелами ПАТ "Криворізька теплоцентраль" щорічно виробляється понад 1,6 млн. Гкал теплової енергії на опалення та гаряче водопостачання споживачів, для чого витрачається понад 220 млн. куб. м природного газу, 75 млн.кВт/год. електричної енергії та 4 млн. куб. м питної води. У фактичній собівартості теплової енергії питома вага енергоносіїв складає 70%.

На підприємстві розроблено Програму енергозбереження на 2010 – 2015 роки. Заходи Програми направлені на модернізацію теплоджерел і теплових мереж.

Впровадження вищевказаних заходів на підприємстві має на меті вирішення таких основних завдань:

-        забезпечення зростання ефективності використання природного газу, електроенергії, води, зменшення енергоємності виробництва теплової енергії;

-        зменшення втрат тепла у тепломережах;

-        збільшення терміну експлуатації теплових мереж та поверхонь нагріву котельного обладнання;

-        зменшення витрат умовного палива за рахунок підвищення коефіцієнту корисної дії обладнання;

-        підвищення надійності теплопостачання споживачів та рівня технічної експлуатації обладнання котелень.

ПАТ "Криворізька теплоцентраль" є учасником впровадження затвердженої програми з оптимізації теплопостачання міста Кривого Рогу. Заходи програми спрямовані на вирішення проблеми досягнення високої якості надання послуг та енергозбереження, і, як наслідок, вихід на якісно нову ступінь у відносинах між споживачами та виробниками і постачальниками послуг.