Акціонерне товариство
"КРИВОРІЗЬКА ТЕПЛОЦЕНТРАЛЬ"
Особистий кабінет 

Всесвітній день Охорони праці 2021

ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2021 році під девізом:

“Передбачати, готуватися та реагувати на кризу -

Інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі”

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 №685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці.

Пандемія COVID-19 обумовила вибір теми Всесвітнього дня охорони праці і у 2021 році - Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі-2021. Минулого року вірус зупинив життя цілої планети і внаслідок цього, звичайно, постраждали як роботодавці, так і працівники. Наслідки негативного впливу коронавірусної інфекції на сферу праці доводиться долати до цього часу. Разом з кризою прийшло усвідомлення важливості зміцнення систем безпеки та здоров’я на роботі (далі - БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров’я, як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Саме тому Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

Міжнародна організація праці (МОП) повідомила, що цьогоріч Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі пройде під гаслом: “Передбачати, готуватися та реагувати на кризу - Інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР”.

Пандемія COVID-19 змусила уряди, роботодавців, працівників і широку громадськість зіткнутися з безпрецедентними проблемами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2 та його численними наслідками для світу праці.

Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та гігієни праці заради підвищення стійкості, протистояння поточним і майбутнім кризовим ситуаціям.

На початку 2020 року пандемія COVID-19 переросла у світову кризу, яка вплинула майже на всі аспекти сфери праці - від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків безпеки та здоров’я на роботі (БЗР) внаслідок заходів для обмеження поширення вірусу. Перехід до нових форм організації роботи, зокрема дистанційної, відкриває чимало можливостей для працівників, але й створює потенційні ризики щодо безпеки та гігієни праці, зокрема психосоціальні.

Криза продемонструвала, наскільки важливо зміцнювати системи охорони праці, особливо охорону здоров’я на виробництві, на національному рівні та в компаніях. Тому МОП закликає присвятити Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі - 2021 зміцненню системи БЗР, зазначеної в Конвенції про основи, що  сприяють безпеці та гігієні праці, від 15.06.2006 №187. МОП прагне показати важливість створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них. Організація висвітлюватиме як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці. Подбайте про захист працівників. Як правильно мити руки. Коли потрібна захисна маска.

МОП скористається можливістю, щоб підвищити обізнаність та активізувати діалог щодо важливості створення та інвестування у стійкі системи БЗР, спираючись на регіональні та національні ініціативи щодо запобігання поширенню COVID-19 на робочих місцях.