Акціонерне товариство
"КРИВОРІЗЬКА ТЕПЛОЦЕНТРАЛЬ"
Особистий кабінет 

Транспортування і постачання теплової енергії

Керівник напрямку діяльності:

Заступник головного інженера по тепловим мережам
Шевчук Сергій Ярославович

Транспортування теплової енергії

Магістральні тепломережі транспортують теплоносій від джерел теплопостачання до розподільчих (внутрішньоквартальних) теплових мереж.
Розподільчі мережі підводять тепло до теплового вузла кожного будинку.

Довжина магістральних тепломереж, які знаходяться на балансі та експлуатуються ДП «Криворізька теплоцентраль» складає ~ 88 км у двотрубному обчисленні.

Довжина розподільчих теплових мереж в системі централізованого теплопостачання ДП «Криворізька теплоцентраль» складає ~ 294 км у двотрубному обчисленні.

Для транспортування теплової енергії необхідно утримувати насосні станції, десятки центральних теплових пунктів, без яких неможливо доставити тепло в будинки.

Постачання теплової енергії

ДП "Криворізька теплоцентраль" здійснює постачання теплової енергії населенню, бюджетним організаціям та іншим споживачам Жовтневого, Саксаганського, частково Довгинцівського та Інгулецького районів м. Кривого Рогу.

Облік теплової енергії

На теперішній час приблизно 60% будинків, яким ДП «Криворізька теплоцентраль» надає послуги опалення, обладнані приладами обліку теплової енергії.
Лічильник вимірює фактичне споживання теплової енергії в будинку. Реальну економію може дати ІТП (індивідуальний тепловий пункт). Він оснащений не тільки приладом обліку тепла, але і автоматикою, яка регулює його споживання в будинку.

Споживання тепла

Потрапляючи в будинок із зовнішніх мереж, теплофікаційна вода циркулює по внутрішньобудинковим системам опалення. Системи опалення та гарячого водопостачання всередині будинку незалежні один від одного. Холодна вода (надходить з мереж водоканалу) завдяки бойлеру нагрівається теплоносієм високої температури з теплових мереж, але не стикається з ним.

Якщо бойлери всередині будинків несправні, в кранах може виявитися мережева вода, що не призначена для побутових потреб.

Всю відповідальність за стан і функціонування теплової енергії всередині будинку несуть власники житла і керуючі компанії, найняті ними.

Як берегти тепло на етапі споживання?

~12% теплової енергії можна економити за рахунок правильного регулювання теплоспоживаючих установок на межі передачі тепла з розподільчих мереж в теплові мережі споживачів. Якщо тепла надходить більше, будинок перегрітий і страждає синдромом «відкритих кватирок». При цьому в сусідніх будинках тепла може не вистачати.
~30% економія тепла досягається за рахунок правильного регулювання внутрішньобудинкових систем опалення, ізоляції дахів, горищ, підвалів та інших енергозберігаючих заходів.
~28% тепла всередині будинку марно вилітає через вентиляційні шахти! Рекуперація - повернення частини теплоти для повторного використання у процесі теплопостачання. Установка систем рекуперації навіть на найпростішому рівні може повернути будинку значну кількість теплоти. Тоді на його обігрів знадобиться менше додаткових гігакалорій теплової енергії.

Модернізація теплових мереж

Інвестиційною програмою ДП "Криворізька теплоцентраль" на 2015р. в частині транспортування теплової енергії передбачені заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів шляхом модернізації теплових мереж ДП "Криворізька теплоцентраль", а саме заміна трубопроводів Ø200÷Ø800мм довжиною 3872м на попередньоізольовані спіненим поліуретаном в пластиковій оболонці.