Акціонерне товариство
"КРИВОРІЗЬКА ТЕПЛОЦЕНТРАЛЬ"
Особистий кабінет 

Часткова відсутність опалення

До АТ «Криворізька теплоцентраль» регулярно надходять звернення від споживачів щодо часткової відсутності централізованого опалення у будинках та скарги щодо холодних батарей у квартирах, з даного приводу надаємо наступні роз'яснення.

Теплоносій, від джерел теплопостачання АТ «Криворізька теплоцентраль» для забезпечення послугою з централізованого опалення будинків, надається в повному обсязі, відповідно нормативних параметрів.

 

Слід зазначити, що надходження теплоносія до одних квартир та відсутність в інших, свідчить про розбалансування внутрішньобудинкової системи теплопостачання, обслуговування якої є функцією підприємства, яким здійснюється послуга з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.


 Додатково повідомляємо, що також є певні причини, за яких теплоносій нерівномірно розповсюджується у опалювальних приладах, або відсутній взагалі:

-       заповітрення батарей;

-       неправильне заповнення системи опалення (дуже швидке);

-       відсутність ухилу труб;

-       звуження діаметру трубопроводів;

-       відсутність дренажу теплоносія.


Відповідно до п.3 ст.1 та п.1 ст.2 Порядку обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водовідведення та постачання гарячої води, затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 серпня 2018р. за № 219 технічне обслуговування системи теплопостачання житлових будинків ( яка є однією із складових внутрішньобудинкової системи), в т.ч. налагодження, регулювання системи, перевірка готовності до сезонної експлуатації, усунення несправностей елементів системи з метою забезпечення їх безперебійної роботи повиннен здійснювати виконавець - юридична або фізична особа-підприємець, уповноважена співвласниками на виконання робіт з обслуговування систем теплопостачання житлових будинків.

Враховуючи вищевикладене, якщо у вашому будинку частково відсутнє централізоване опалення та холодні батареї у квартирі – вам необхідно звертатися до  підприємств, якими здійснюється послуга з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій або до керівництва ОСББ/ЖБК.